از کجا بفهمیم کدام متریال برای کابینت آشپزخانه‌­ی ما مناسب‌تر هست؟

برای اینکه بدونین چه متریالی رو برای کابینت آشپزخانه خودتون انتخاب کنین و کدام متریال برای آشپزخانه شما مناسب تر هست، باید بدونین که چه سبکی (مدرن یا کلاسیک) براتون مناسب تره؟ حالا برای انتخاب سبک مناسب برای آشپزخانه خودتون، حتما این مطلب را مطالعه کنید.


۱- کابینت آشپزخانه های گلاس


در این بخش، کمی درباره مدل کابینت هایگلاس صحبت میشه و بعد سراغ عکس های نمونه از این نوع کابینت می‌ریم.

کابینت آشپزخانه مدل ها و نمونه های متنوعی داره که از بین اون ها کابینت آشپزخانه های گلاس کابینتی درخشان است. کابینتی پرطرفدار و بسیار زیبا. این کابینت ها برای طراحی های در آشپزخانه های مدرن بسیار کاربردی است اما کاربردی در آشپزخانه های کلاسیک نداره!

در این بخش ابتدا میخواهیم مزایا و معایب کابینت های گلاس رو بررسی کنیم و بعد از اون بریم سراغ مدل های متنوع کابینت های گلاس.

مزایا و معایب

کابینت های هایگلاس علاوه بر درخشان بودن سطحشون، که به اون شناخته میشن، مزایای دیگری هم دارن. معایبی هم دارن که باید حتما قبل از خرید این کابینت ها از این موارد مطلع باشین. پس بدون فوت وقت بریم و به مزایا و معایب کابینت های گلاس بپردازیم.

مزایای کابینت های گلاس

اگر بخواهیم به طور خلاصه به مزایای کابینت های گلاس بپردازیم، میتونیم موارد زیر رو بگیم.

  • کابینت های گلاس درخشندگی زیادی داره
  • متریال های گلاس دارای تنوع زیادی در طرح و رنگ است
  • قیمت مناسب(کمی از کابینت ام دی اف گران تر است)
  • مقاومت و دوام بالا
  • قابلیت ابزار خوری مناسب

معایب کابینت های گلاس

همونطور که گفتیم کابینت هایگلاس در کنار زیبایی ذاتی خودش، معایبی هم داره که حتما باید اون ها رو بدونین تا بتونین تصمیم مناسبی هنگام خرید این کابینت ها بگیرین. معایب کابینت های گلاس به صورت خلاصه عبارتند از:

  • امکان آسیب دیدن ناشی از رطوبت
  • تیزی لبه ها
  • لک پذیری و خش پذیری زیاد

البته این موارد که گفتیم، تمامی معایب کابینت های گلاس نبود. بلکه این معایب تعداد بیشتری دارن. به دلیل اهمیت خیلی زیاد این مساله، معایب کابینت های گلاس رو در مطلب جداگانه ای بررسی کردیم. در اون مطلب در مورد هر عیب کابینت های گلاس توضیح دادیم و راه حل رفع این عیب و یا مقابله با اون رو هم در صورت وجود، گفتیم. پس توصیه میکنیم حتما این مطلب رو مطالعه کنین.

Leave a Comment

Scroll to Top